fot. Paweł Palembas

Pogodny poniedziałek w całej Polsce; jedynie rano możliwe mgły

Jak podaje IMGW, wschodnie krańce Europy, w tym Polska, będą w zasięgu wyżu znad Rosji, pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Morzem Śródziemnym i Zatoką Biskajską. Jutro cały obszar Polski znajdzie się w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano zachmurzenie duże i zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12 st. na Suwalszczyźnie, około 16 st. w centrum, do 19 st., 20 st. na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany, w górach dość silny, w rejonach podgórskich w porywach do 55 km/h, w Karpatach i w Sudetach do 70 km/h, południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północy i wschodzie kraju duże. Silne zamglenia a lokalnie, na Pomorzu i w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. na północnym wschodzie kraju do 10 st. na południowym zachodzie i na Pomorzu. Na Podhalu i w rejonach podgórskich około 2 st. Wiatr na południu i w centrum kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj