Prognoza pogody na nadchodzące dni

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad wschodnią i południową częścią kraju utrzymywać się będzie falujący front atmosferyczny. Na wschód od niego zalegać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe, a nad zachodnią część kraju napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze polarno-morskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W piątek na wybrzeżu i wschodnim Pomorzu zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. W południowo-wschodniej połowie kraju okresami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana suma opadów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 25 st. na krańcach północnych i w centrum do 32 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich i północnych, w czasie burz porywy do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana suma opadów we wschodniej połowie kraju do 15 mm. Temperatura minimalna od 15 do 19 st. Wiatr słaby z kierunków wschodnich, w rejonach burz porywy do 65 km/h.

W sobotę na wybrzeżu, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, zachodniej Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 24 st., 27 st. na wybrzeżu do 29 st., 33 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, w rejonach burz porywy do 65 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. W czasie burz opady mogą być nawalne, prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże malejące do umiarkowanego i małego. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl