fot. PAP

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Skandynawia, półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie oraz południowowschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie pomiędzy rozległym układem niżowym z ośrodkami nad północnymi Włochami i Niemcami, a wyżem znad Morza Czarnego. Z południa nadal będzie napływać ciepła, polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym zachodzie umiarkowane i duże. Rano na Pomorzu jeszcze lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 10 st., 14 st. na północy do 14 st., 17 st., a nawet lokalnie 19 st. na południu. Wiatr w części centralnej i północnej słaby i umiarkowany, na południu umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, południowy i południowo-wschodni. W rejonach podgórskich wiatr w porywach do 90 km/h, a w partiach szczytowych gór do 120 km/h, w Tatrach do 135 km/h.

PAP

drukuj