fot. PAP/Grzegorz Michałowski

W Polsce opady deszczu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i śnieg

IMGW informuje, że Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad zachodnią Polską i południową Francją.

Polska jest w zasięgu niżu znad Wielkopolski. Z południa na północ kraju przemieszcza się także układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

W niedzielę na południowym zachodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Opady deszczu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i śnieg. W Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Rano na wschodzie kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0°C, 1°C miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6°C w centrum i na południu, cieplej na południowym wschodzie od 7°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W Karpatach Wschodnich porywy wiatru do 100 km/h, a w Zachodnich do 90 km/h (halny).

PAP/RIRM

drukuj