Polska w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz południowo-wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, nad pozostałymi obszarami kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki związanej z niżem znad Morza Norweskiego, na północnym zachodzie kraju zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal będzie napływać polarnomorska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i północnym zachodzie duże, na Wybrzeżu miejscami deszcz. Temp. maks. od 7 do 11 st. na południu, od 5 do 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i nad morzem umiarkowany, dość silny i porywisty, w kotlinach sudeckich i na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, jedynie na południowym wschodzie umiarkowane, miejscami opady deszczu, głównie na zachodzie i na północy. Temp. min. od 2 do 5 st., lokalnie w dolinach karpackich około 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami na Wybrzeżu i w rejonach górskich dość silny i porywisty, w Karpatach halny, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, okresami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temp. maks. od 4 do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i na Wybrzeżu okresami silniejszy, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl