Słonecznie i coraz cieplej w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże. Jedynie Skandynawia oraz częściowo Europa Centralna znajdować się będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Europy południowej, jedynie na zachodzie zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Przeważająca część kraju pozostawać jednak będzie w cieplejszej polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, ale początkowo na północnym wschodzie, a wieczorem na północnym zachodzie zachmurzenie duże. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. Na wybrzeżu zachodnim po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st., 3 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 8 st., 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie rozpogodzenia. Na zachodzie i północy opady deszczu ze śniegiem i deszczu postępujące ku centrum kraju. Miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami, głównie na południu i wschodzie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 st. na krańcach wschodnich, około -2 st. w centrum, do 2 st., 4 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl