Pogodna jesień nie opuszcza Polski

Jak informuje IMGW, Wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi, pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu znad Oceanu Atlantyckiego i frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w dość ciepłym, polarno-morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

W czwartek na południowym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane, i tylko rano miejscami duże. Na południowym wschodzie rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 7, 8 st. na północnym wschodzie, do 11, 14 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie, zwłaszcza w drugiej części nocy, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2, -1 st. na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich do 2, 5 st. na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj