Zachodniopomorskie: około 4,5 tys. odbiorców nadal bez prądu

Około 4,5 tys. mieszkańców we wschodniej części Zachodniopomorskiego nie ma jeszcze prądu przez awarie wywołane wichurami w miniony weekend. Zachodniopomorski wojewoda uruchomił jednorazowy zasiłek na budynki, w których wiatr uszkodził dachy.

Z powodu silnych wiatrów wiejących w weekend we wschodniej części województwa uszkodzonych jest jeszcze 197 stacji średniego napięcia. Bez prądu pozostaje około 4,5 tys. odbiorców w powiatach: Białogard, Szczecinek, Drawsko, Kołobrzeg i Koszalin. Ekipy energetyków pracują nad przywróceniem zasilania w tych miejscach.

Zachodniopomorska straż pożarna interweniowała w miniony weekend łącznie 730 razy, głównie przy usuwaniu uszkodzonych zwalonych gałęzi – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiego wojewody. Trwa także szacowanie szkód w pasie technicznym wybrzeża i w lasach.

Właściciele domów, w których wichura uszkodziła dachy mogą liczyć na pomoc wojewody; jednorazowy zasiłek na ten cel to kwota do 6 tys. zł. Wysokość szkód oszacują gminy, co będzie podstawą do złożenia wniosków o przyznanie zasiłku. Gminy zgłosiły na razie kilka uszkodzonych dachów.

Jak powiedziała PAP rzecznik prasowy Enea Operator Sylwia Rycak, w zachodniej części województwa, do której spółka dostarcza prąd, w nocy z niedzieli na poniedziałek ekipy energetyków przywróciły wszystkim odbiorcom zasilanie.

Zdaniem Rycak, najgorsza sytuacja była w sobotę po południu, kiedy bez prądu było ok. 36 tys. odbiorców Enea Operator w Zachodniopomorskiem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl