W całym kraju pogodnie i bez deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą południowo-zachodnią, częściowo środkowa oraz wschodnią dominować będą wyże. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się częściowo w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum  przemieści się nad północny wschód kraju. Na południowym wschodzie i krańcach wschodnich Polski oddziaływał będzie jeszcze rozmywający się front atmosferyczny. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, ciepłe na południu kraju, chłodniejsze na północy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano na zachodzie miejscami mgły, początkowo lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. We wschodniej połowie kraju gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, a po południu w Karpatach i na krańcach południowo-wschodnich Polski także burze. Słabe burze możliwe po południu także na krańcach północno-wschodnich kraju. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Wieczorem słabe opady deszczu możliwe na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 23 st., 24 st. na wybrzeżu do 28 st., 29 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, ale na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego oraz słabe opady deszczu przemieszczające się z zachodu na północny wschód. W południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe, jedynie początkowo na Lubelszczyźnie miejscami zachmurzenie duże i możliwe zanikające przelotne opady deszczu, a nad ranem na północnym wschodzie lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st. do 19 st., niższa na krańcach północno-wschodnich – od 14 st. do 16 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, południowy skręcający na południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl