Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym, zachodnią Rosją i Bałtykiem. Jedynie krańce północno-zachodnie i północne znajdować się będą pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Polska będzie pod wpływem zatoki łączącej niż znad Bałtyku z niżem znad Włoch. Pozostaniemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże, na północy Polski większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna: w północnej połowie Polski od -2 st. do 0 st., jedynie na wybrzeżu do 1 st.; na pozostałym obszarze kraju od 0 st. do 2 st., jedynie na południu w obniżeniach terenu i w kotlinach górskich od -3 st. do -1 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, w zachodniej połowie Polski z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze południowo-wschodni.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie na południowym wschodzie Polski. Temperatura minimalna od -8 st., -5 st. na zachodzie, północy i w centrum Polski do -3 st. na południowym wschodzie. W kotlinach górskich spadki temperatury do -10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków wschodnich i północnych.

W czwartek na południu i wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. do 1 st., w kotlinach górskich od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu możliwe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP

drukuj