fot. pixabay.com

W całym kraju pochmurno, ciepło i deszczowo

Temperatury sięgną dziś nawet 10 st. C., w całym kraju będą dodatnie. Niestety nie będzie już słonecznie. Przez Polskę będzie przemieszczał się front opadów, a porywy wiatru będą się wzmagać – powiedziała synoptyk IMGW, Ewa Łapińska.

IMGW prognozuje na dzisiaj 4 st. C. na północnym wschodzie, a lokalnie nawet 10 st. C. na zachodzie i południu.

„Front atmosferyczny zatrzyma ciepło nad Polską. Jednocześnie jednak w kolejnych regionach będą pojawiać się opady deszczu” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW.

Niemal w całym kraju będzie pochmurno. Rano będzie padać w pasie od woj. lubuskiego przez woj. wielkopolskie aż po Pomorze, a po południu w północno-wschodniej Polsce.

Porywisty wiatr sięgający do 50-60 km/h zapowiadany jest na Podkarpaciu, nad morzem i na Mazurach.

„Niestety dzisiejsza >>średnia<< pogoda to tylko przedsmak jej pogorszenia, które nadejdzie w drugiej połowie tygodnia” – zapowiedziała synoptyk.

Ewa Łapińska przestrzegła, że prognozowane są wówczas bardzo silne wiatry, które w  porywach będą przekraczały 100 km/h w niemal całej Polsce. Mogą pojawić się także burze. Tylko temperatura nie będzie spadać, a rosnąć.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl