W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się w zasięgu wyżu znad Finlandii, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże. Polska będzie pod wpływem wyżu, z północnego wschodu napłynie polarnokontynentalna masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie, Mazowszu i wschodnim Wybrzeżu rozpogodzenia, rano miejscami mgła z widzialnością od 200 do 800 m, w województwach południowych, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. od 8 do 13 st. nad morzem i w rejonach podgórskich, od 13 do 17 na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu okresami dość silny, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na południu i zachodzie zachmurzenie duże, głównie w rejonach występowania mgieł, na południu oraz na południu woj. lubuskiego i południowym zachodzie woj. wielkopolskiego miejscami mgła z widzialnością od 200 do 500 m. Temp. min. od -2 st. na Suwalszczyźnie, około 1 st. w centrum, do 3 st. na zachodzie; na wschodzie i w centrum przy gruncie lokalnie do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na południowym zachodzie, w rejonach występowania mgieł, zachmurzenie duże; widzialność do 300 m. Temp. maks. od 8 do 10 st. na krańcach wschodnich i w rejonie Zatoki Gdańskiej, ok. 14 st. w centrum, do 17 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. min. 0 st., przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, wschodni

PAP/RIRM

drukuj