Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, jutro w południe Europa wschodnia, południowo-wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego wyżu z rejonu Niziny Szczecińskiej.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum przemieszczającym się znad południowych Niemiec nad północno-zachodnią Polskę, w polarno-morskiej masie powietrza. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie słabo aktywny front atmosferyczny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie ulegało niewielkim wahaniom.

W środę w kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. We wschodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 21 st. na krańcach północnych do 25 st. miejscami na południu i zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe, miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m i tam wzrost zachmurzenia do dużego. Temp. min. od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na zachodzie i miejscami na wybrzeżu. W rejonach podgórskich od 9 st. do 11 st. Wiatr słaby, zmienny.

W czwartek w dzień zachmurzenie małe. Temp. maks. od 23 st. na Suwalszczyźnie do 29 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr we wschodniej połowie słaby z kierunków północnych, w zachodniej słaby z kierunków południowych. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, południowy.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, po południu stopniowe rozpogodzenia. Okresami możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, północny. W nocy ze środy na czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni. W czwartek w dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj