fot. PAP/Tomasz Waszczuk

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Województwa zachodniopomorskie i pomorskie z ostrzeżeniem pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) alarmuje, że wiatr w porywach osiągnie nawet 90 km/h.

Nad Polską nadal utrzymuje się niż atmosferyczny Hendrik. Wywołuje on silny wiatr, który dziś jeszcze będzie obecny. Najmocniej powieje w porywach nawet do 90 km/h na północy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje także w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Jednak tam wiatr będzie słabszy – maksymalnie 75 km/h. Taka pogoda wraz z nadejściem nowego tygodnia ustąpi – mówi Rafał Maszewski, klimatolog.

– Dziś wiatr będzie dość silny, ale ostatecznie w niedzielę uspokoi się, a w kolejnych dniach nie będzie już tak groźny. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany – wskazuje Rafał Maszewski.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przestrzega przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi, które mogą wyrządzić szkody materialne i być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dlatego w tych regionach ciągle aktualny jest apel o pozostawanie w domach i zachowanie szczególnej ostrożności.

TV Trwam News

drukuj