fot. Paweł Palembas

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW Skandynawia, częściowo Europa Środkowa oraz Basen Morza Śródziemnego znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia.

Nad Polskę od zachodu nasuwa się klin wyżu znad Atlantyku, jedynie północ kraju pozostają pod wpływem zatoki niżowej i zaznaczy się tam oddziaływanie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce bez opadów, poza tym okresami opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. W strefie brzegowej możliwe słabe burze. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st.C na północy do 11 st.C na południu, dolinach górskich Karpat około 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl