Z zachodu napływa ciepłe powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna i krańce południowo-wschodnie będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad północno-wschodnim Atlantykiem i Turcją wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie rozległy wyż z centrami nad Portugalią, Francją i Bałkanami. Polska będzie pod wpływem tego wyżu.

Na północy i wschodzie kraju zaznaczy się wpływ odsuwającej się na wschód zatoki ze słabo wyrażonym frontem atmosferycznym, związanej z układem niżowym znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, postępującymi od zachodu. W północno-wschodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu, zanikające od zachodu. Rano w kotlinach sudeckich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 3 st. do 6 st., jedynie na południowym zachodzie od 7 st. do 9 st. Wiatr, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie początkowo duże. Na krańcach północno-wschodnich początkowo słabe opady deszczu. Temperatura minimalna na południu kraju od -6 st. do -3 st., od -3 st. do -1 st. w centrum i na północy, na wybrzeżu około 0 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo zachodni i zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego. Wieczorem na Nizinie Szczecińskiej słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 8 st., 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe silne zamglenia.

Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj