fot. Paweł Palembas

Deszczowa wiosna w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad Europą w dalszym ciągu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi, jedynie częściowo południowa i centralna część kontynentu znajdą się w zasięgu klina wyżu znad Morza Śródziemnego.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego klina, jednak po południu nad zachodnie województwa nasunie się kolejna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Kanału La Manche. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza, na północy chłodniejsza, na południu cieplejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane. Początkowo na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu. Po południu na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie do 15 st., 16 st. na południu. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na kierunki południowe.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 do 8 st., jedynie na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na północnym wschodzie w pierwszej połowie nocy południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj