Prognoza pogody na 8 i 9 lutego

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, częściowo zachodnia i centralna oraz wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże znad Islandii i Mołdawii. Północna Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostała część kraju będzie pod wpływem niżu znad Mołdawii. Napływać będzie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. W województwie podkarpackim i lubelskim rano miejscami opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. miejscami na północy Polski oraz w rejonach podgórskich do 0 st., 1 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st., -5 st. na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich do -3 st., -1 st. w centrum i na południowym wschodzie. Na północy lokalnie -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski południowo-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północny. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj