fot. flickr.com

W Polsce przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem

Jak podaje IMGW, nad Europą będzie dominować rozległy niż z ośrodkami nad Czechami i południowo-wschodnią Polską. Jedynie Wyspy Brytyjskie i wschodnia część kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu; nad dzielnice południowe napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, nad pozostałą częścią kraju utrzyma się ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie nieznacznie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, na Podkarpaciu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17-18 st. na południowym wschodzie i wybrzeżu do 25 st. miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu oraz zanikającymi burzami. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a na południu kraju do 30 mm. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., chłodniej na Podhalu, około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, na południu kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 13-14 st. na terenach podgórskich i zachodnim wybrzeżu, około 20 st. w centrum, do 23 st. na Warmii i Mazurach. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl