W poniedziałek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, północna połowa kontynentu oraz Europa zachodnia znajdą się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżu z centrami na południową Europą. Polska znajdzie się na skraju dwóch wyżej wymienionych układów barycznych. Napływać będzie świeża, polarno-morska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie jeszcze rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, nad morzem i w dolinach górskich umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna na południu i na wschodzie od -3 st. do 2 st., ale w dolinach górskich, w zasięgu wiatru fenowego lokalnie do 4 st. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna od 2 st. do 5 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, na Pomorzu i dolinach górskich umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4 st., 6 st. na wschodzie do 7 st., 9 st. na zachodzie, a w dolinach górskich, w obszarze oddziaływania wiatru fenowego do 12 st. Wiatr z kierunków południowych, na Pomorzu i w dolinach górskich umiarkowany, okresami wzmagający się do dość silnego i silnego, w porywach do 80 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie początkowo duże, później większe przejaśnienia, pod koniec dnia możliwe rozpogodzenia. Okresami w pierwszej połowie dnia słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, początkowo jeszcze porywisty, pod wieczór wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, południowy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl