Deszczowy początek pierwszego tygodnia wakacji

Jak informuje IMGW, zachodnia i częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem wyżu. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże. Przeważająca część kraju pozostanie na skraju wypełniającego się niżu znad Estonii.

Na krańcach zachodnich i południowych zaznaczy się wpływ klina wyżu znad Wysp Brytyjskich. Przetransformowana masa powietrza arktycznego będzie stopniowo wypierana przez napływające z północy i północnego zachodu chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z drobnym gradem. W Polsce północno-wschodniej oraz miejscami w centrum wysokość opadów do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Wysoko w Tatrach przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 15 st., 17 st. na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 20 st., 22 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na południu kraju przeważnie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Początkowo lokalnie drobny grad. Bez możliwości burz jedynie na Pomorzu. Wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 9 st. do 12 st., nad morzem do 14 st., chłodniej w rejonach podgórskich, około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, skręcający na kierunki północne. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl