Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, północna i północno-wschodnia część kontynentu będzie w zasięgu wyżu. Przeważająca część kraju będzie na skraju wyżu znad Finlandii, tylko krańce południowe i zachodnie będą w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami znad Danii i Chorwacji. Dominować będzie chłodna masa polarno-morska. Na zachodzie zaznaczy się strefa frontu chłodnego, na południu ciepłego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek przeważnie zachmurzenie duże, większe przejaśnienia głównie w zachodnich Karpatach. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południu deszczu i mżawki. W Sudetach i Bieszczadach okresowo opady śniegu. Temp. maks. od -2, -1 st miejscami na północnym wschodzie do 0, 3 st. na przeważającym obszarze oraz do 4 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady śniegu, lokalnie w południowej części kraju także śniegu z deszczem. Temp. min. od -3, 0 st. na przeważającym obszarze kraju i 1 st. lokalnie na południu. Wiatr słaby, lokalnie tylko umiarkowany, na przeważającym obszarze kraju południowo-wschodni, tylko na zachodzie i południowym zachodzie południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w południowo-zachodniej i południowej części kraju. Okresami, głównie w północno-wschodniej połowie kraju, opady śniegu, lokalnie śniegu z deszczem, a na krańcach południowo-wschodnich deszczu lub mżawki. Temp. maks. od 0 st. na północnym wschodzie do 1, 3 st. na przeważającym obszarze i 4°C, 5°C miejscami na południu i południowym wschodzie. Wiatr przeważnie słaby południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu, późno po południu możliwy słaby deszcz ze śniegiem. Wieczorem silne zamglenia. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, po południu słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, silne zamglenia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl