Złota Polska jesień

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Północnym i w rejonie Islandii. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże.

Przeważający obszar Polski znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na zachodzie zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej. Na północy utrzymywać się będzie strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie stosunkowo ciepłe i suche powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, jedynie rano i przed południem miejscami, zwłaszcza w rejonach dłużej utrzymujących się mgieł, zachmurzenie duże. Mgły początkowo ograniczać mogą widzialność nawet do 100 m, 200 m. Na krańcach północno-zachodnich po południu i wieczorem mogą się pojawić opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północnym wschodzie do około 17 st. w centrum i 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, od północnego zachodu wzrastające do dużego i zwłaszcza tam oraz na północy wystąpią słabe opady deszczu.

W południowo-wschodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st., 7°C na północnym wschodzie oraz na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich, do 8°C, 11°C na pozostałym obszarze, jedynie na wybrzeżu miejscami do 12°C.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl