fot. pixabay.com

W niedzielę na południowym zachodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, wyż znad Rosji obejmuje swoim wpływem Europę Wschodnią i klinem sięga po Bałkany i południowe Włochy. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu oddziaływania niżów znad Bretanii, Morza Północnego i północnej Skandynawii.

Polska jest pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad Wysp Brytyjskich. Nad krańce zachodnie, nasuwa się front okluzji, związany z niżem znad Morza Północnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

W niedzielę na południowym zachodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na wschodzie miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na wschodzie i gdzieniegdzie na Pomorzu Wschodnim od 4 st. C do 8 st. C, na pozostałym obszarze od 9 st. C do 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny, miejscami porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 120 km/h (lokalnie do 140 km/h), w Tatrach do 100 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 90 km/h, w Beskidach do 80 km/h, w rejonie Zatoki Gdańskiej do 65 km/h oraz w Bieszczadach do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl