fot. flickr.com

Pogodny Sylwester w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze dominuje rozległy wyż z centrum nad południowymi Niemcami. Polska będzie pod wpływem wyżej wspomnianego wyżu. Z zachodu będzie napływać powietrze polarno-morskie.

Dziś na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st., na południowym wschodzie lokalnie -1 st., a w dolinach karpackich lokalnie -6 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, a na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu, możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy i w dolinach górskich możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od -7 st. na południu, około -4 st. w centrum, do 1 st. na północy. Na wybrzeżu od 1 st. do 3 st.W dolinach sudeckich spadek temperatury do -9 st., w karpackich lokalnie do -17 st. Wiatr słaby, na północy kraju okresami umiarkowany, a na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

PAP/RIRM

drukuj