Prognoza pogody na 31 marca

Jak informuje IMGW, nad przeważającymi obszarami Europy pogodę będą kształtować liczne niże znad Północnego Atlantyku, Skandynawii, Hiszpanii i Francji i związane z nimi fronty atmosferyczne.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Na południu kraju będzie zalegało ciepłe, a na północy kraju chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa.

W czwartek zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju przed południem miejscami większe przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 – 9 st. na północy do 15 – 17 st. na południu. W centrum około 12 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy początkowo umiarkowany i porywisty, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na południu przejdzie w umiarkowane i małe. Opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, przemieszczające się z południa na północ. Na obszarze od Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez centrum po Mazowsze prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2, 4 st. na zachodzie i północy do 10 st. na południowym wschodzie. Początkowo wiatr słaby, zmienny, po północy stopniowo przejdzie w słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj