fot. flickr.com

Możliwe przelotne opady deszczu i burze

W poniedziałek na południu i wschodzie oraz w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy grad.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie i na Podkarpaciu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a na Pomorzu możliwy niewielki przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 st. na Pomorzu do 27 st., 28 st. miejscami na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Chłodniej nad morzem: od 18 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i południu początkowo zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu zanikające burze. Nad ranem na wybrzeżu wzrost zachmurzenia do dużego i niewielkie opady deszczu. Temperatura minimalna od 13 st. do 16 st., tylko na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich chłodniej: od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju oraz w Tatrach i Bieszczadach okresami wzrastające do dużego i miejscami tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 st., 24 st. na północy do 25 st., 27 st. w głębi kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj