W całej Polsce chłodniej; na południu i północnym-wschodzie możliwy deszcz i burze

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz północna znajdować się będą pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami nad Zatoką Fińską, Morzem Białym i Morzem Norweskim.

Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Polska będzie na skraju niżu znad Zatoki Fińskiej, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północy, wschodzie i południu przelotne opady deszczu, w województwach południowych także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz na południu kraju do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na północy do 29 st. na południowym wschodzie. Chłodniej na wybrzeżu: od 20 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy piątku na sobotę na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam przelotne opady deszczu oraz lokalne burze, stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na krańcach południowych. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10 st. do 15 st. Cieplej na wybrzeżu, miejscami 16 st. Wiatr na ogół słaby, na wybrzeżu i północnym zachodzie także umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj