fot. flickr.com

Polska w ciepłym powietrzu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie południowo-wschodnia część kontynentu znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad morzem w pierwszej połowie dnia mgły ograniczające widzialność do 300 m. Po południu na wybrzeżu miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. na Suwalszczyźnie, około 21 st. w centrum, do 24 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie Polski wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Temperatura minimalna od 8° do 11 st. jedynie na Suwalszczyźnie około 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie Polski skręcający na zachodni.

W środę zachmurzenie duże, po południu na zachodzie Polski większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie Polski miejscami burze. Temperatura maksymalna od 11, 13 st. nad morzem, 16, 19 st. w centrum, do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowy. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj