Na północy Polski możliwe burze

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Irlandią, Morzem Czarnym i Cyprem. Pozostałą część kontynentu swym zasięgiem obejmować będzie rozległy wyż rozciągający się od Wysp Kanaryjskich po Rosję. Polska będzie pod jego wpływem. Jedynie na północy zaznaczać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego.

Północna część kraju będzie w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim, południowa i centralna w gorącej masie powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W czwartek na północy Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, a po południu także burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami duże i przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. W czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na północy kraju, około 29 st. w centrum do 33 st. na południu. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h

W nocy z czwartku na piątek w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalne przelotne opady deszczu możliwe w Karpatach. Temperatura minimalna od 15 st., 18 st. na północy kraju do 21 st. na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w południowej połowie Polski lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22 st., 24 st. na północy kraju, około 29 st. w centrum do 33 st. na południu i 35 st. lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty. Na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie początkowo zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, od godzin południowych większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl