fot. flickr.com

Warszawa: zatrzymano dwie osoby oszukujące metodą „na wnuczka i policjanta”

Warszawscy policjanci zatrzymali w środę dwóch nastoletnich członków grupy przestępczej oszukujących metodą „na wnuczka i policjanta”. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uzyskali informację, że działająca na terenie stolicy grupa przestępcza planuje wyłudzenie pieniędzy od starszej mieszkanki Ursynowa. Przygotowywano prowokację, dzięki której po krótkim pościgu zatrzymano nastolatków. Znaleziono przy nich m.in. telefony komórkowe, z których wykonywano połączenia do potencjalnych ofiar.

Komisarz Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji powiedziała, że jeden z podejrzanych może być zamieszany w inne oszustwa.

Michał P. usłyszał już dwa zarzuty. Decyzją sądu 17-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jak się okazało, mężczyzna ten mógł brać udział w innych oszustwach na terenie Targówka. Wtedy łupem oszustów padła biżuteria o wartości 200 tys. zł. Sprawą nieletniego Oskara S. zajmie się sąd dla nieletnich – poinformowała Ewa Szymańska-Sitkiewicz.

Policja przypomina, że nigdy nie wolno przekazywać pieniędzy osobom obcym, nawet jeśli pokażą policyjną legitymację. Apeluje także do seniorów, aby w takiej sytuacji jak najszybciej zawiadomili policję, telefonując pod numer 997 lub 112.

PAP/RIRM

drukuj