fot. twitter.com/PolskaPolicja

Lubuskie: Policja odnotowała dotąd 344 przypadki złamania kwarantanny

W woj. lubuskim ponad 3,4 tys. osób jest objętych kwarantanną w związku z pandemią koronawirusa. Policja zajmująca się kontrolą jej przestrzegania odnotowała dotychczas 344 przypadki złamania zasad kwarantanny – poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

„W tych sprawach policjanci prowadzą czynności, które kończą się przekazaniem informacji do służb sanitarnych i wnioskiem o ukaranie do sądu. Przypominamy, że do dyspozycji osób w kwarantannie jest darmowa aplikacja <<Kwarantanna domowa>>” – powiedział Grzegorz Jaroszewicz.

Dodał, że aplikacja na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne znacząco usprawnia proces kontroli takich osób, a jednocześnie odciąża policję. Oprócz kontrolowania ludzi objętych kwarantanną, policjanci pilnują przestrzegania innych obostrzeń, m.in. zakazu gromadzenia się mieszkańców.

„Wiele tego typu interwencji jest wynikiem zgłoszeń od mieszkańców, którzy są świadomi zagrożeń. Po każdym takim sygnale na miejscu zjawia się patrol. Z radiowozów płyną komunikaty głosowe ostrzegające i informujące o obecnej sytuacji. Niestety nie każdy akceptuje zakaz gromadzenia się czy zasady dotyczące przemieszczania się” – przekazał Grzegorz Jaroszewicz.

Na przykład w ostatnim czasie w Gorzowie policjanci musieli reagować, bo kilka osób zamiast spędzać czas w domu, wyszło do parku na towarzyskie spotkanie. Podczas innej interwencji w tym mieście policjanci zmuszeni byli zatrzymać 66-letniego mężczyznę, który nie zastosował się do ich poleceń i był agresywny. Z kolei w pow. nowosolskim grupa 10 młodych ludzi zorganizowała sobie w sobotni wieczór ognisko.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl