fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: 39-latek rzucił petardą w kolumnę prezydencką; został zatrzymany

39-letni mieszkaniec gminy Dąbie (woj. wielkopolskie) rzucił w poniedziałek petardą w kierunku przejeżdżającej kolumny prezydenckiej – poinformował asp. sztab. Daniel Boła z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do trzech lat więzienia.

Asp. sztab. Daniel Boła przekazał, że do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 20.30 podczas przejazdu kolumny z prezydentem Andrzejem Dudą między Przedczem a Dąbiem w powiecie kolskim. Zdarzenie to nie zakłóciło przejazdu kolumny.

„Nasi funkcjonariusze zadziałali zgodnie z procedurami, powiadomili policję, która zatrzymała sprawcę” – powiedział rzecznik SOP, płk Bogusław Piórkowski.

Kolscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Dąbie. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował asp. sztab. Daniel Boła, wstępnie przyjęta została kwalifikacja czynu na podstawie art. 135 par. 2. Kodeksu karnego, który stanowi, że „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

39-latek przebywa obecnie w areszcie. Policjanci prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole. O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl