Przedłużono śledztwo ws. usunięcia krzyży

Do końca marca przedłużono dochodzenie w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez komendanta miejskiego policji w Radomiu. Sprawa dotyczy usunięcia krzyży z radomskiej komendy.

Insp. Karol Szwalbe  nakazał usunąć krzyże nie tylko z radomskiej komendy, ale także z podległych jej komisariatów. Sekretarkę, która stanęła w obronie krzyża przesunął na inne stanowisko.

– Śledztwo zostało przedłużone do 31 marca z tego powodu, iż ujawniły się nowe okoliczności, które wymagają weryfikacji. Dlatego potrzebujemy trochę więcej czasu. Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach – poinformowała Bogusława Pereta, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kozienicach.

Ponadto, według medialnych informacji, insp. Karol Szwalbe miał namawiać funkcjonariuszy policji, by nie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

Doniesienie do prokuratury w sprawie usuwania krzyży przez radomskiego komendanta policji złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Według wnioskodawców komendant Szwalbe „bezprawnym działaniem obraził ich uczucia religijne poprzez publiczne wielokrotne znieważenie krzyża”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl