Policja: nożownik ze Stalowej Woli leczył się psychiatrycznie

27-letni mężczyzna, który w piątek po południu zaatakował klientów jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli, leczył się psychiatrycznie – poinformowała PAP rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel.

Do ataku nożownika doszło w piątek około godz. 15 w galerii handlowej przy ul. Chopina w Stalowej Woli. Nożownik, został ujęty przez klientów galerii i przekazany policji. W sobotę zostaną mu prawdopodobnie postawione zarzuty.

W wyniku jego ataku poszkodowanych zostało 10 osób, w tych siedem ciężko, z których jedna – 50 letnia kobieta zmarła.

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart wieczorem w piątek podała, że cztery ranne osoby są operowane, z których stan dwóch określany jest jako krytyczny.

Pozostałe trzy odniosły lekkie obrażenia, w tym jedna bardzo lekkie, niezagrażające jej życiu.

Jak się dowiedziała wieczorem PAP od rzeczniczki wojewody Małgorzaty Waksmudzkiej-Szarek osoba ta nie odniosła obrażeń fizycznych, natomiast doznała szoku.

Ofiary to sześć kobiet i czterech mężczyzn – w wieku od 18 do 50 lat. Napastnik zadawał im rany głównie w klatkę piersiową i głowę.

Marta Tabasz-Rygiel poinformowała w piątek wieczorem, że czynności śledcze potwierdziły, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl