fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

W woj. podlaskim policja zatrzymała kolejne osoby przewożące migrantów

Kolejnych tzw. kurierów – obywateli Polski i Białorusi – przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę – zatrzymała policja w Podlaskiem. W ich autach było w sumie ośmiu osób.

Do zatrzymań doszło w środę w miejscowości Łosinka i Tonkiele – poinformował w czwartek rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

Obywatela Polski policjanci z Katowic zatrzymali w Łosince. Kierowca w aucie przewoził czterech Irakijczyków i trzech Syryjczyków.

Natomiast Białorusina, który przewoził obywatela Iraku, zatrzymali policjanci ze Szczecina w Tonkielach.

„Kurierzy zostali zatrzymani, a samochody trafiły na parking dowodów rzeczowych” – poinformował Tomasz Krupa.

Policjanci od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali 375 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy chcieli przewieźć 1363 osoby.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl