fot. pixabay.com

Ponad 330 migrantów ewakuowano z obozu w Paryżu po ataku nożownika

Ponad 330 migrantów zostało w środę ewakuowanych z nielegalnego obozu w Paryżu. Kilku z nich zostało zaatakowanych w zeszłym tygodniu przez nożownika na terenie obozu.

Nielegalny obóz składający się z kilkudziesięciu namiotów funkcjonował w 12. dzielnicy Paryża, gdzie migranci osiedlili się w pobliżu centrum sportowego.

Aresztowano już mężczyznę, który zranił kilku migrantów, w tym jednego poważnie i zniszczył sześć namiotów – podała AFP.

Prefektura Paryża poinformowała, że od początku roku 7197 migrantów otrzymało schronienie w wyniku ewakuacji z nielegalnych obozów i przeniesienia do noclegowni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl