fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Nielegalni migranci coraz bardziej agresywni

Migranci koczujący przy granicy Polski z Białorusią, są coraz bardziej agresywni w stosunku do polskich służb zabezpieczających teren Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem na szczęście nikt nie ucierpiał.

W sieci dostępne jest nagranie, które pokazuje samochód Straży Granicznej obrzucany zza zasieków ciężkimi kawałkami drewna i betonu.

„W miniony weekend na granicy polsko-białoruskiej zanotowaliśmy kilka kolejnych przypadków agresywnego zachowania  migrantów w stosunku do funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów. Na szczęście tym razem ucierpiał «tylko» pojazd służbowy” – poinformowała na swoim profilu na Twitterze Straż Graniczna.

Tylko w niedzielę i poniedziałek funkcjonariusze odnotowali blisko 750 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

„Zatrzymanych zostało 16 osób (15 obywateli Iraku, 1 obywatel Iranu). Wobec 24 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Pozostałym próbom zapobiegliśmy. Za pomocnictwo zatrzymano 2 osoby” – wskazała Straż Graniczna.

Do tej pory pogranicznicy zanotowali w sumie ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W sierpniu było ich ponad 3,5 tys., prawie 7,7 tys. we wrześniu i blisko 17, 3 tys. w październiku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl