fot. pixabay.com

W czwartek rozpocznie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

W najbliższy czwartek w Warszawie rozpocznie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste!”. Wydarzenie będzie realizacją Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Patronat nad kongresem objęły TV Trwam oraz Radio Maryja.

Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP Andrzeja Dudy 19 listopada 2016 roku.

– Upływa 5 lat od tego wiekopomnego wydarzenia, jakim była proklamacja tzw. aktu intronizacyjnego. Chcemy w ramach kongresu przypomnieć, do czego zobowiązaliśmy się jako Kościół, jako społeczeństwo. Chcemy konkretnie zastanowić się, co możemy zrobić, aby w obecnej strukturze duszpasterskiej, jaką stanowią diecezje i parafie, bardziej wyakcentować fundamentalną prawdę naszej wiary, że Jezus Chrystus jest Królem – mówił ks. prof. Marek Chmielewski z KUL.

Kongres rozpocznie się w najbliższy czwartek i potrwa do niedzieli. Obrady będą miały miejsce w Warszawie w Domu Technika NOT.

– Oprócz obrad kongresowych, w których weźmie udział 25 znakomitych prelegentów, wśród nich także biskupi, przewidziana jest adoracja Eucharystyczna w pierwszy piątek miesiąca, przewidziany jest koncert, a kulminacją każdego dnia będą oczywiście Msze święte sprawowane przez księży biskupów m.in. przez przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego – zaznaczył ks. prof. Marek Chmielewski.

Kulminacyjnym wydarzeniem wieńczącym kongres będzie orszak Chrystusa Króla prowadzący z Bazyliki św. Krzyża do Archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Patronat nad wydarzeniem objęły TV Trwam oraz Radio Maryja.

TV Trwam News

drukuj