Koncert „Kraj nad Wisłą” w Białymstoku

„Kraj nad Wisłą” to koncert patriotyczny, który odbył się w Białymstoku. Wydarzenie przygotowała fundacja Lux Veritas we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską.

„Kraj nad Wisłą” to koncert wyśpiewany pieśnią i piosenką patriotyczną. Wydarzenie odbyło się w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskim Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Był to czas muzycznej refleksji, czas, by uświadomić sobie, że aby cieszyć się jutrem, już dziś trzeba ocalić od zapomnienia naszą tożsamość i naszą Ojczyznę.

Na scenie wystąpili wybitni artyści polskiej sceny. Towarzyszył im chór oraz orkiestra Opery Filharmonii Podlaskiej pod batutą Zygmunta Magiery. W repertuarze nie zabrakło takich utworów, które krzepiły Polaków w czasach okupacji i dawały nadzieję, kiedy po ludzku już jej brakowało. Patronem wydarzenia było województwo podlaskie, a partnerem spółka KGHM Polska Miedź.

Koncert „Kraj nad Wisłą”, był także okazją, by podziękować tym, którzy dziś, szczególnie na granicy, bronią naszej Ojczyzny.

– Żołnierzom, policjantom, służbie granicznej dziękujemy i jesteśmy dumni, że są tacy Polacy! Jesteśmy dumni i nie dajmy sobie wyrwać tej dumy i wdzięczności – mówił dyrektor i założyciel Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Specjalny list do uczestników koncertu skierował minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Dziś, gdy opozycja bezlitośnie atakuje Radio Maryja, przywołujemy pamięć haniebnych ataków na naszego ukochanego papieża Jana Pawła II. Jesteśmy zjednoczeni w przekonaniu, że należy bronić każdego centymetra naszej ziemi, każdej wartości, której fundamentem jest duma narodowa i wiara – napisał w liście Jacek Sasin.

Za obronę każdego centymetra polskiej ziemi są dziś atakowani przez liberalno-lewicowe środowiska polscy funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze. To w ich obronie, odkłamując rzeczywistość, stają Radio Maryja i TV Trwam.

– Dziękujemy ojcom i wam za to, że stoicie murem za polskim mundurem – dziękował Michał Wiśniewski, wiceminister obrony narodowej.

Ojczyzna jest matką, którą trzeba kochać! – podkreślał ks. bp Tadeusz Bronakowski. Dziękował również Radiu Maryja za zaangażowanie w krzewieniu tej miłości w naszym społeczeństwie.

– Dziękuję najserdeczniej wszystkim tym, którzy od wielu już lat uczą nas pięknej miłości naszej Ojczyzny. Mam tutaj na myśli o. dyrektora Tadeusza Rydzyka, wszystkich ojców i całe toruńskie dzieło. Dziękujemy wam z całego serca – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Muzyczną lekcją tej miłości był także dzisiejszy koncert.

– Czujemy tę podniosłą atmosferę, czujemy też radość w naszych sercach, że mogliśmy się spotkać i dzisiaj Panu Bogu dziękować za to, kim jesteśmy, najpierw jako ci, którzy od Boga wyszliśmy, dalej ci, którzy jesteśmy też związani z naszą Ojczyzną – podkreślał ks. bp Henryk Ciereszko.

Transmisję z koncertu przeprowadzili patroni medialni wydarzenia – Telewizja Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl