PAP/Przemysław Piątkowski

Trwa walka o głosy wyborców

Do wyborów zostało 18 dni. Kandydaci walczą o każdy głos, a emocje po obu stronach politycznego sporu są coraz większe.

We wtorek przed południem premier Mateusz Morawiecki otworzył trasę szybkiego ruchu S11 z Koszalina do Bobolic. Szef rządu zadeklarował, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to rozwój infrastruktury prowadzący do tworzenia nowych miejsc pracy będzie kontynuowany.

– Wielki sukces likwidacji bezrobocia na wielkich połaciach naszego kraju przeniesiemy również do miast i miasteczek średniej wielkości, gdzie jeszcze bezrobocie jest za wysokie – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Partia rządząca w kolejnym internetowym spocie przypomniała działania Donalda Tuska z przeszłości.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej z kolei przekonuje, że kampania partii rządzącej będzie coraz brutalniejsza z obawy przed przegraną.

– Oni wiedzą, że przegrają wybory. Przygotowują bardzo brutalną końcówkę i są zdeterminowani, żeby obronić swoją władzę różnymi dostępnymi dla nich metodami. Na pewno nie damy się w żaden sposób sterroryzować – oświadczył Donald Tusk.

Skrajne emocje udzielają się też wyborcom. Poseł Marta Wcisło z PO opowiedziała, że została napadnięta na targu w Opolu Lubelskim.

– Zostałam napadnięta przez nieznanego człowieka, który rzucił się na mnie z rękami. Zaczął mnie szarpać – mówiła poseł Marta Wcisło na wideo opublikowanym na platformie X.

Z kolei poseł Piotr Kaleta z PiS miał zostać potrącony samochodem kierowanym przez działacza tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Napastnik miał zrywać plakaty wyborcze partii rządzącej.

– To jest efekt nienawiści do mojej osoby oraz do Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczył poseł Piotr Kaleta.

Wiele kontrowersji budzi postanowienie zabezpieczające Sądu Okręgowego w Warszawie, który po skardze Agnieszki Holland zakazał ministrowi sprawiedliwości, Zbigniewowi Ziobro, wypowiadania się na temat filmu „Zielona granica”.

– Rozstrzygnięcie sądu jest zamachem na wolność słowa, wolność debaty publicznej w Polsce, którą gwarantuje nam konstytucja. To jest zaangażowanie sądu w kampanię wyborczą Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Film szkalujący dobre imię polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej był finansowany z samorządowych funduszy, zarządzanych m.in. przez PSL i PO.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl