PAP/Wojtek Jargiło

Uroczystości we Włodawie: prezydent RP odznaczył symbolicznie 10 funkcjonariuszy Straży Granicznej Krzyżami Zasługi za Dzielność

Prezydent Andrzej Duda i szef MSWiA, Mariusz Kamiński, odwiedzili we wtorek rejon trójstyku granic Polski, Ukrainy i Białorusi. Podczas uroczystości we Włodawie prezydent odznaczył symbolicznie 10 funkcjonariuszy Straży Granicznej Krzyżami Zasługi za Dzielność.

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu wskazał, że polskie służby i wojsko na granicy z Białorusią strzegą nie tylko granic naszego kraju, ale i UE oraz strefy Schengen.

To nie Rzeczpospolita atakuje – my się dzisiaj bronimy – akcentował Andrzej Duda. Prezydent przyznał jednocześnie, że jest mu przykro z powodu obrażania służb mundurowych przez „nieodpowiedzialnych ludzi”.

– Mamy demokrację, chcieliśmy jej, każdy może mieć swoje poglądy. Niestety jest tak, że niektórzy na siłę, realizując swoje przekonania, posuwają się do kłamstwa i oszczerstwa, do brutalnego rozpowszechniania nieprawdy ze szkodą dla Polski i nas wszystkich, z pokrzywdzeniem polskich funkcjonariuszy i ich najbliższych. To jest podłość! Nie waham się tego powiedzieć. To jest podłość! – podkreślił Andrzej Duda.

Szef MSWiA, Mariusz Kamiński, zauważył, że wśród odznaczonych funkcjonariuszy są ci, którzy w trakcie wykonywania zadań obrony granicy wschodniej doznali ran zadanych od kamieni i innych niebezpiecznych narzędzi.

– Jesteście prawdziwymi obrońcami naszych granic. Jesteście godnymi następcami żołnierzy generała Franciszka Kleeberga. To dzięki wam wrogowie naszego kraju, wrogie reżimy z Moskwy i z Mińska, nie przełamały naszej granicy i nie przełamią naszej granicy! Nie będzie tu fali chaosu! Polska jest i będzie bezpieczna dzięki takim funkcjonariuszom jak wy, dzięki żołnierzom Wojska Polskiego i dzięki polskim policjantom! – mówił Mariusz Kamiński.

Podczas uroczystości we Włodawie odsłonięto  pomnik pamięci gen. Franciszka Kleeberga – jednego z dowódców w czasie kampanii wrześniowej II wojny światowej. Obelisk upamiętnia też dowodzonych przez niego żołnierzy z Samodzielnej Grupy Operacyjnej ,,Polesie”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl