fot. https://twitter.com/ipngovpl

Premiera filmu „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej” już w najbliższą środę

„To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej” to tytuł najnowszego filmu dokumentalnego, którego premiera odbędzie się 7 grudnia 2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi o godz. 18.00. Najnowsza produkcja zrealizowana przez Muzeum Dzieci Polskich w reż. dr. Mateusza Winkla opowiada o losach byłych więźniów obozu na Przemysłowej.

Uroczysta premiera, zaplanowana na 7 grudnia  2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi, wpisuje się w obchody 80. rocznicy utworzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

Historia obozu, którą na co dzień przybliża Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, jest niezwykle poruszająca, gdyż opowiada o tragicznych losach dzieci – bezbronnych ofiarach II wojny światowej.

– Głód, poniżenie, tęsknota, śmierć – nie sposób wyobrazić sobie bezmiaru dziecięcego cierpienia małych więźniów niemieckiego obozu w Łodzi przy ulicy Przemysłowej. Naszym obowiązkiem jest sprawić, by nigdy nie zapomniano o tej tragedii – tłumaczy dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum. [czytaj więcej]

Uczestnicy wydarzenia wysłuchają również koncertu w wykonaniu orkiestry i chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, a także utworu pt. „Tu liczył się tylko numer” zespołu FORTECA.

Osoby, które chcą wziąć udział w premierze, prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: [email protected].

Zapisy trwają do 5 grudnia 2022 roku.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PGE.

Partnerami wydarzenia są: Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Patronat honorowy sprawują: prof. dr hab. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego; oraz Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Łódź, Radio Łódź, TV Trwam i Radio Maryja.

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmów

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl