fot. Monika Tomaszek

Podziękowanie dla wyjątkowych słuchaczy Radia Maryja!

Pokonali setki, nawet tysiące kilometrów, bo w tym szczególnym dniu chcieli świętować z Radiem Maryja. To słuchacze i pielgrzymi, którzy tworzą Radio Maryja. Bez nich nie miałoby ono sensu. Choć sami są wdzięczni Radiu, w sobotę w Toruniu mogli usłyszeć słowo dziękuję.

Niektórzy do Torunia przyjechali po raz pierwszy. Inni urodziny Radia Maryja wpisują w swój kalendarz wiele miesięcy wcześniej.

Zawsze w lipcu rezerwuję sobie wyjazd do Częstochowy, we wrześniu zawsze jest wyjazd do Torunia z rodziną, żeby podziwiać Dziękczynienie w Rodzinie, a w grudniu mam zagwarantowaną pierwszą sobotę na rocznicę Radia Maryja – mówi pani Elżbieta z Węgrowa.

Podczas świętowania nie gra roli wiek i odległość. Rodzina Radia Maryja to ludzie w różnym wieku. Mieszkańcy wsi, miast, osoby, których łączy miłość do Pana Boga i Polski. Rafał na co dzień modli się z Radiem Maryja. Rocznica to dla niego ogromne przeżycie.

Dzwonię czasami. Nawet jak miałem siedem czy osiem lat to dzwoniłem – wspomina pan Rafał z Radomia.

Do modlitwy z Radiem Maryja Rafała – jak sam mówi – zachęciła babcia.

Zabrałam go właśnie tutaj, żeby zobaczył, co to Radio daje – zaznacza pani Rozalia z Puław.

Pani Ela z Radiem Maryja rozpoczyna każdy dzień. Jak mówi, Radio Maryja pomogło jej przetrwać najtrudniejsze chwile.

Mam syna, który tu pracuje i tu skończył studia. Jak był pod moim sercem, to była ciąża zagrożona. Radio Maryja przez dziewięć miesięcy mi towarzyszyło, ponieważ 24 godziny na dobę go słuchałam. Dziecko wzrastało z Radiem pod moim sercem – podkreśla pani Elżbieta z Rybna.

Radio Maryja nie zgadza się na pogardę dla człowieka. Nie pozwala, by wyrzucić ludzi starszych i chorych na margines. Przekonuje ich, że są siłą, że są ważni. Dlatego do nich mówi i poświęca im tyle czasu. To radio dla chorych.

– Wiem po mojej siostrze. Jak ona słucha, to od razu się lepiej czuje, nie czuje bólu, bo żyje inną miłością – zawraca uwagę pani Teodora z Lublina.

Jak człowiekowi ciężko na duszy to dobrze włączyć Radio Maryja –  wskazuje pani Janina z Elbląga.

Radio Maryja to 31 lat pięknej historii. Gdy powstawało, nikt nie myślał, że tak się rozwinie; że będzie taką siłą, a dziś przemienia serca.

Bardzo często spotyka się ludzi, którzy mówią, że nawrócili się dzięki Radiu Maryja. Ostatnio poznałam takiego człowieka, który mówił: jeździłem z Holandii, w piątek wyjeżdżałem do Polski i nocą słuchałem Radia Maryja, bo przy innym Radiu zasypiałem i nawróciłem się dzięki Radiu – mówi Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelna „Naszego Dziennika”.

Radio Maryja nie mogłoby istnieć bez osób, które na co dzień poświęcają mu swój czas.

Jest wielka rzecz służyć w Radiu Maryja – zaznacza pani Zofia z Biura Radia Maryja w Toruniu.

Wielu z tych ludzi wciąż mówi: dziękujemy za Radio Maryja, za jego pracę, za czas, jaki nam poświęca. Podziękowania przecież należą się także słuchaczom i pracownikom, bo bez nich to wszystko nie miałoby sensu.

Jest za co dziękować. Przede wszystkim za to, że jesteśmy rodziną – Rodziną Radia Maryja, że wspieramy siebie, że możemy iść we wspólnym kierunku,  licząc na pomoc drugiego człowieka – mówi o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun Biur i Kół Radia Maryja

I właśnie, by podziękować, na scenie w urodziny Radia Maryja pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Swój koncert wykonała też Rodzina Kaczmarków. Pielgrzymi mogli skorzystać z szerokiej oferty, przygotowanej przez Fundację „Nasza Przyszłość”.

„W Naszej Rodzinie” to są egzemplarze starsze, ale bardzo ciekawe artykuły i ciągle aktualne – zauważa pan Maria Dryla z Biura Radia Maryja w Toruniu.

Tradycją już jest, że na rocznicy znajdzie się coś i dla ducha, i dla ciała. Tym razem była to żywność prosto z polskiego lasu.

Gulasz z dziczyzny, gulasz z sarniny, z mięsa jelenia. Jest to bardzo zdrowa żywność. Nie każdy o tym wiem, ale dziczyzna jest najzdrowszą żywnością na świecie – opowiada Rafał Supiński z Lasów Państwowych.

Gorące posiłki przygotowała Fundacja Forum Ekologiczne Młodzieży. Powstała ona dzięki śp. prof. Janowi Szyszko. Obecność Fundacji na 31. Rocznicy Radia Maryja jest przedłużeniem jego misji.

Profesor Jan Szyszko był bardzo mocno związany z Radiem Maryja i  zawsze je wspierał. Powiem szczerze, że się temu przyglądałem. Będąc już parę razy tutaj, a szczególnie w tamtym roku się, nawróciłem się, że przekonałem się na 1000 proc., że to jest miejsce, gdzie jest zagłębie, jądro polskości – mówi ks. Tomasz Duszkiewicz z Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży.

Za zaangażowanie leśników, ich obecność, za posługę Ekologicznego Forum Młodzieży podziękował założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Przywieźli wszystko i nie brali za to ani grosza, jak Polacy, gościnni Polacy chcieli ugościć Rodzinę Radia Maryja – podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Czego słuchacze życzą Radiu Maryja na kolejne lata?

Następnych 30 lat i nie tylko, żeby się rozwijało, żeby miało słuchaczy, zwłaszcza młodych – zauważa pani Ilona z Mińska Mazowieckiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl