fot. PAP/Tytus Żmijewski

Wicepremier J. Sasin podczas obchodów 31. rocznicy Radia Maryja: Ponad 30 lat działań Rodziny Radia Maryja obroniło Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem nas naszych korzeni

Rodzina Radia Maryja jest solą polskiej ziemi. Dziękujemy, że jest w Polsce taka rozgłośnia, bo jest za co dziękować. Ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do Ojczyzny i zaangażowania obroniło Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem nas naszych korzeni – powiedział wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, podczas obchodów 31. rocznicy Radia Maryja.

W sobotę w Toruniu odbyły się obchody 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema przybyło tysiące wiernych. Podczas wydarzenia głos zabrał m.in. wicepremier Jacek Sasin.

– Rodzina Radia Maryja jest solą polskiej ziemi. Dziękujemy, że jest w Polsce taka rozgłośnia, bo jest za co dziękować. Ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do Ojczyzny i zaangażowania obroniło Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem nas naszych korzeni – zaznaczył minister aktywów państwowych.

Jak wskazał polityk, Rodzina Radia Maryja broni kraju nie tylko modlitwą, ale także poprzez działanie. Zwrócił przy tym uwagę m.in. na toruńską rozgłośnię, TV Trwam oraz „Nasz Dziennik”.

– Z tych dzieł płynie wolny polski przekaz. To wszystko nie mogłoby powstać, gdyby nie wasze wspólne dzieło. Nie mogłoby także powstać, gdyby nie ten, który was zorganizował. Dlatego szczególne podziękowania kieruję do o. dr.  Tadeusza Rydzyka CSsR – powiedział wicepremier.

Udało się zbudować nie tylko media, ale także wielkie dzieła powstałe w obszarach ważnych dla naszej tożsamości, naszego bezpieczeństwa i przetrwania naszego narodu – kontynuował wicepremier Jacek Sasin.

– To inwestycja w edukację młodych Polaków, a więc w Akademię Kultury Społecznej i Medialnej.  Tak, jak będziemy wychowywać naszą młodzież, takich będziemy mieć świadomych obywateli. To również inwestycja w polską pamięć i kulturę – Muzeum Pamięć i Tożsamość oraz Park Pamięci. Dają one świadectwo o naszej wspaniałej historii, a także o tym, jakim narodem byli Polacy. Oni wiedzieli, jak się zachować, kiedy wokół szalała zbrodnia i z narażeniem własnego życia ratowali innych. Dzisiaj nastały czasy, gdzie relatywizuje się zbrodnie; gdzie często ofiary nazywa się katami, a katów ofiarami. Z Torunia płynie głos, który mówi, że na to nie pozwolimy – zaznaczył szef resortu aktywów państwowych.

W połowie października w Toruniu oficjalnie otwarta została ciepłownia geotermalna. To najnowocześniejsza tego typu inwestycja w kraju. Z jej doświadczenia czerpią kolejne projekty: w Sieradzu, Kole i Koninie. [czytaj więcej] Wicepremier odniósł się także do tej kwestii.

– Od wielu lat z Rodziną Radia Maryja kojarzona jest geotermia, idea pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Cieszę się, że w Toruniu otwarto pierwszą ciepłownię geotermalną. To wielki wkład w budowanie naszego bezpieczeństwa. Za to również dziękuję. Nie oznacza to, że możemy spocząć na laurach. Przed nami wielkie wyzwanie. Polska potrzebuje wsparcia, waszej modlitwy i zaangażowania – powiedział minister Jacek Sasin.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl