fot. PAP/Rafał Guz

J. Sasin: 500 plus dla niepełnosprawnych od jesieni

Program 500 plus dla osób niepełnosprawnych, które nie są zdolne do samodzielnej egzystencji, zostanie uruchomiony od jesieni – zapowiedział w Polskim Radiu wicepremier Jacek Sasin.

Wprowadzenie nowego comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych politycy PiS zapowiedzieli w maju. Premier Mateusz Morawiecki jako źródło jego finansowania wskazał podatek handlowy i Fundusz Solidarnościowy.

Wicepremier Jacek Sasin wskazał na antenie Polskiego Radia, że program może ruszyć już we wrześniu.

– Tzw. 500 plus dla niepełnosprawnych jest kierowane wprost do tych osób, które nie są zdolne do samodzielnej egzystencji. Ten program zadziała jesienią, najprawdopodobniej od października lub września. Mówimy już o tym, że program zacznie funkcjonować. Okres od złożenia wniosku do przyznania świadczenia będzie stosunkowo krótki, bo mówimy o osobach, które mają orzeczenie o braku możliwości samodzielnej egzystencji – podkreślił.

W dzisiejszym wywiadzie dla jednego z dzienników wicepremier powiedział, że jest już po rozmowach z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeną Borys-Szopą i wiceszefem MRPiPS Marcinem Zielenieckim. Zaznaczył, że w ciągu tygodnia ministerstwo przygotuje projekt.

RIRM

drukuj