J. Sasin: Szef MSWiA będzie dziś mówił o działaniach, jakie chce podjąć ws. pseudokibiców

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów szef MSWiA Joachim Brudziński będzie mówił o działaniach, które zamierza podjąć ws. problemu pseudokibiców na stadionach; w tej sprawie potrzeba systemowego rozwiązania – zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Niedzielny mecz w Poznaniu między miejscowym Lechem a Legią Warszawa został przerwany przez sędziego w 77. minucie po tym, jak na murawę stadionu rzucono race i na stadion wbiegli poznańscy kibice. Interweniowało ok. 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem do sektorów.

Sasin, pytany w TVN24 o tę sytuację ocenił, że pokazuje ona, iż dotychczasowe rozwiązania, jakie wprowadzono by wyeliminować problem pseudokibiców ma meczach piłkarskich nie były wystarczająco skuteczne.

„Trzeba pójść drogą, którą poszli Anglicy, którym udało się wyeliminować plagę pseudokibiców i burd na stadionach” – dodał.

„Dzisiaj na posiedzeniu Rady Ministrów minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński będzie mówił o działaniach, które zamierza podjąć” – oświadczył Jacek Sasin. Według niego w tej sprawie należy znaleźć „rozwiązania systemowe”.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów zapewnił ponadto, że rząd jest zdeterminowany by rozwiązać ten problem. Według niego, w rozmowach na ten temat powinny wziąć też udział kluby piłkarskie.

„Z klubami trzeba rozmawiać, by znaleźć wspólnie jakieś rozwiązanie” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl