fot. pixabay.com

Brazylia: co trzeci obywatel żyje na skraju ubóstwa

Ponad 62 miliony mieszkańców Brazylii, czyli prawie co trzeci obywatel tego kraju, żyje na skraju ubóstwa – wynika z opublikowanego w piątek raportu Brazylijskiego Instytutu Geografii i Statystyki (IBGE).

Zgodnie z szacunkami rządowej agendy w sumie 62,5 mln obywateli Brazylii należy uznać za osoby ubogie. Według IBGE liczba ubogich, odpowiadająca blisko 30 proc. populacji tego południowoamerykańskiego kraju, jest najwyższa w ostatniej dekadzie w Brazylii.

Autorzy raportu odnotowali, że tylko w latach 2020-2021 liczba ubogich w Brazylii zwiększyła się o 22,7 proc., do czego przyczynił się kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię COVID-19. Z szacunków IBGE wynika także, że w tych samych latach w Brazylii wzrosła o blisko 49 proc. liczba żyjących w skrajnej nędzy – do 17,9 mln osób, czyli 8,4 proc. populacji kraju.

Według autorów dokumentu za ubogiego uznano osoby, których dzienne wydatki sięgają 5,5 dolara. W przypadku ludzi żyjących w skrajnej nędzy poziom ten ustalono poniżej 1,9 USD.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl