fot. pixabay.com

Brazylia: Dwa jaguary zabiły podczas jednego ataku 172 flamingi

Dwa jaguary zabiły w trakcie jednego polowania grupę 172 flamingów w rezerwacie przyrody w popularnym wśród turystów Parku Narodowym Iguacu, w południowej Brazylii. Według przyrodników niespotykana skuteczność drapieżników była efektem nagłego zatrzymania krążenia u większości przestraszonych ptaków.

Jak poinformował dziennik „Meio Dia Parana”, do bezprecedensowego zdarzenia doszło na terenie tzw. Parku Ptaków, do którego od 1995 r. zaczęto sprowadzać flamingi, w tym zagrożone wyginięciem gatunki z Chile.

W sumie do czasu wtorkowego ataku jaguarów mieszkało tam 176 flamingów. Reprezentująca kierownictwo rezerwatu Luciana Leite wyjaśniła, że agresję drapieżników przeżyły jedynie cztery okazy flamingów.

Leite przekazała, że atak jaguarów, matki i jej młodego został zarejestrowany przez zamontowany w rezerwacie monitoring, ale nagranie nie zostanie przekazane mediom. Dodała, że materiał filmowy ma służyć jedynie jako dowód w wszczętym już śledztwie.

Według Leite dwa jaguary były pierwszymi, które w 27-letniej historii Parku Ptaków pokonały okalające go ogrodzenie i zaatakowały flamingi.

PAP

drukuj