fot. pixabay.com

POT i WOPR będą współpracować w zakresie turystyki wodnej

Polska Organizacja Turystyczna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisali porozumienie o współpracy, którego celem jest m.in. rozwój turystyki wodnej w Polsce i promowanie bezpieczeństwa nad wodą – poinformowała POT.

Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, o tym, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach – podkreślił Rafał Szlachta, prezes POT.

Jak przekazano, ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania mają też dotyczyć Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR ma prezentować m.in. animacje.

Postanowienia umowy przewidują także kontynuację w 2022 r. kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowanej do dzieci, młodzieży, pedagogów i rodzin z dziećmi.

Zgodnie z podpisanym w środę porozumieniem POT i WOPR mają też wspólnie promować turystykę wodną w Polsce i organizować wydarzenia turystyczne, rekreacyjne oraz zawody organizowane w kraju i za granicą. Celem jest także rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanic, nad jeziora, do marin, kąpielisk, rezerwatów przyrody na sezon letni i krótkie pobyty.

Porozumienie podpisali w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: prezes POT Rafał Szlachta oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Paweł Błasiak.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl